Jak jsem vybíral tu správnou koloběžku

Po dlouhé době zase jedna, snad významná, událost co mi změní život. Rozhodli jsme se s přítelkyní k nákupu nějakých přibližovadel, a to koloběžek – vleze se to do auta a na takové to kochání a krátké výlety by to mělo být fajn.

Výběr začal u nějaké noname koloběžky za asi 2000Kč, jenže to bych nebyl já abych si o tom něco málo před nákupem nepřečetl. To jsem ale neměl dělat a dostal jsem se do několikatýdenního vybírání dražších a dražších modelů.

Jako odrazový můstek se ukázala koloběžka Yedoo City, která je dle nakolobce.cz naprostým minimem pod co nejít. Je to česká koloběžka, na čínském rámu, který má většina supermarketových koloběžek, ale alespoň je osazena jakž takž kvalitními komponenty, které ji předurčují jako použitelný začátek na nějaké to ježdění i jinde než okolo baráku. (Varianta Yedoo Four je ještě okleštěnější variantou s ještě horšími komponenty – levněji to už opravdu nepůjde). Dlouho jsem zůstal rozhodnut pro Yedoo, protože šest, sedm tisíc se mi za koloběžku opravdu dávat nechtělo, obzvlášť v případě, když bylo v plánu kupovat rovnou dvě.

Mezi hlavní mínusy Yedoo patří především opravdu mimořádná výška nášlapné plochy – 10,5 cm opravdu jinde nenajdete. Světlá výška je sice na první pohled hezká, ale jelikož stojná noha musí dělat větší „dřepy“, tak se rychleji projeví únava a přece si první pokusy s koloběžkou nenechám znechutit tím, že budu rychle unaven. Další mínus je vyšší hmotnost (9,3 kg) která ke snížení únavy také moc nepřispěje a jsou to věci se kterými se nedá nic dělat. Brzdy, páčky, kola, pláště se dají upgradovat.

Což ale nic nemění na tom, že se na Yedoo jezdit evidentně dá, a praktické zkušenosti naleznete třeba na blogu mojekoloběžka.

Poté co jsem si spočítal, že cca 2790,– za City + 500,– za blatníky jsem na 3290Kč, jsem rozhodnutí přehodnotil na jinou koloběžku. A to konkrétně Bizon z kolobrndy.cz. Stojí v základu 3200Kč včetně blatníků a zvonku. Designem je to až podezřele podobné koloběžkám mibo, ale za velmi přijatelnou cenu. Bohužel jsem nikde na netu nenašel žádné podrobnější informace, natož zkušenosti, tak jsem kolem Vánoc panu Kulištákovi  napsal email s několika dotazy a čekal na odpověď. Přidal se na facebooku do skupiny Koloběžky CZ a dotázal se na Bizona, a tak vůbec.

Během toho se mi ozval pan Palička z kolobezkyzp.cz, který se mi opravdu snažil maximálně vyhovět. Nakonec jsme tedy vybrali koloběžku Kostka Hill Fun, která zatím naprosto naplnila očekávání.

Pokud by se pan Kulišták ani Palička vůbec neozvali, asi by volba padla na K7 od K-bike od pana Vavruši (recenze na priblizovadla.cz), která je považována za nejlepší městskou koloběžku.

Na závěr několik odkazů:

pokračování příště…

mikrom

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 7

 1. kyssling napsal:

  Už jsem myslel že jsi s blogem přestal … Přeji výdrž nejen na koloběžce ! Kup si a napiš recenzi na Garmin Monterra 🙂 ta se na koloběžce bude hodit …

 2. Martin napsal:

  Jo, to se někdo má, že si mohl vybrat. Mě byl kvůli mojí postavě doporučen jeden, max dva modely, na zbytek jsem měl zapomenout ;o)
  Tak mám Kostku Tour Cross, maximálně spokojenej, jen to není taková ta malá skladná věcička, kterou jsem si představoval ale menší kolo. 26/20 není žádný prcek.

 3. mikrom mikrom napsal:

  Yedoo se polepšilo a nové modely „NEW“ vypadají zase o kus lépe! http://www.yedoo.eu/…v-brake.aspx

 4. hezky napsáno. vůbec mi nepřekvapuje, že jsi sáhnul po koloběžce kostka. Tak ji mám – Kostka Tour

 5. ruda napsal:

  ano, souhlasím Kostka patří k tomu nejlepšímu na trhu, kolega na ni taky jezdí a nemůže si ji vynachválit..

 6. Krystof napsal:

  Super blog, jsem rád, že jsem ho našel, zrovna koupi koloběžky zvažuji.
  Více jsem napsal na svém blogu: http://krystofsyry.wordpress.com/…o-kolobezka/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *