Koloběžka Kostka Hill Fun

Jak jsem již psal, tak volba nakonec padla na Kostku, Hillku. Je to bezpochyby dobrá volba, a slušný základ do budoucna. Jelikož nikde nenajdete o Kostce Hill Fun v podstatě nic jiného než

„Koloběžka KOSTKA HILL Fun je vhodnou koloběžkou pro všechny začínající koloběžkáře, kteří dosud koloběh nepoznali. Pro ně může být takovýto několikatisícový výdaj riskantním. Proto jsme se rozhodli představit startovací model, který svými jízdními vlastnostmi a výbavou přesně odpovídá požadavkům nového začínajícího koloběžkáře: jednokomorové ráfky, ocelová řídítka, hliníkový představec, pláště Kenda, brzdy Promax, hliníkové náboje s rychloupínáky, stávající kvalitní rám KOSTKA HILL 2014.“

tak tu sepíšu pár postřehů.

Rám

Rám je naprosto totožný s rámem koloběžek řady Kostka Hill. Veškeré pochvaly a výtky k ostatním koloběžkám platí i pro tuto. Například jsou po celé délce spodní části navařené housenky chránící před odřením (vpředu jsou housenky ztrojené a vzadu zdvojené). Protiskluzové nýty jsou úplně obyčejné jako na Hill Speed (na Hill Flower jsou kytičky, na Hill taková X-ka)

Brzdy, páčky

Jsou dodány od firmy Promax. Není to žádný Shimano XT (i když údajně na úrovni Shimano Alivio), ale práci jistojistě zastanou a nic nebrání je v případě potřeby vyměnit. Vypadají na PROMAX V-BRAKE Alu.

Hlavové složení, představec

Nevím jak na jiných modelech Kostka Hill, ale na mé je NECO. Představec je ZOOM.

Pláště, ráfky, náboje

Pláště značky Kenda jsou v popisech uvedeny. Co jsem tak četl, tak prý za malé peníze dost dobré pláště, které používá i MIBO. Vpředu je Kenda Khan K-935 47–406, vzadu K-935 47–305. (Pozn. nevím jak v koloběžkovém rozměru, ale dělají se verzi s reflexním proužkem REFLEX, a ochranou proti proražení K-SHIELD a K-SHIELD+). Ale pro ty co skladují koloběžky v bytě, tak prý strašně smrdí 🙂 Ráfky budou asi jednou z největších slabin, koloběžka má udávanou nosnost 100 kg místo 150 kg u ostatních modelů a bude to ráfky/špicemi. Je naprosto jasně vidět, kde je na ráfku spoj, a přechod je opravdu hmatatelný. Až nějaký odejde, bude jasný, že koupím něco kvalitnějšího. Konkrétně se jedná o ráfky REMERX RMX406×21 vpředu a RMX305×21 vzadu. Náboje jsou hliníkové, značek JOYTECH vpředu a UNION vzadu.

Stojánek

Volitelné příslušenství, ale opravdu se mi líbí od první chvíle co jsem ho viděl. Je geniálně funkční a jednoduchý.

Blatníky

Jsou (bohužel) také volitelné. O nich se toho také nepíše mnoho, chválí je, to ano, ale dokud jsem je nedržel v ruce, nebyl jsem si jist zda jsou vůbec plastové. Plastové jsou, a to z velmi houževnatého plastu, takže by se dal na blatníku udělat uzel aniž by se zlomil a pak by se zase vrátil do původního stavu. K tomu má ještě patky z měkké gumy. Když tedy zajedete zadním kolem nadoraz ke zdi, tak se vůbec nic nestane ani neozve, proste se jen zmuchlá gumová zástěrka a po odjetí se zase narovná.

Světla, odrazky

Projel jsem ebay, dx, obrázky na Googlu a není moc z čeho vybírat. Vybral jsem si Smart 313R, ale nepodařilo se mi ji sehnat, a stejně je na nějaké atypické baterie, takže když jsem v Teplicích nad Metují uviděl světýlko Longus za 109,– tak jsem ho bez váhání vzal. Je na 2×AA baterky a má 0,5W LED. Nápis HILL vpředu, červené samolepky na zadní vidlici (zespoda + loga Kostky z boku), a i samotný nápis je reflexní. Něco k tomu možná ještě přilepím a přední světlo zastane čelovka, která je stálým inventářem batohu.

Recenze

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x