Krásný a kvalitní notebook značky HomeTech

hometech-laptop-01
Notebook v plné kráse

Setkal jsem se již s pěknou řádkou divných značek, dnes je to s čínskými kopiemi kopií daleko běžnější, ale toto mi prošlo před pár lety rukama (viz licenční štítek na Windows XP) a nedávno jsem našel fotky.

HomeTech D154NG-2

Asi nejexotičtější značky notebooku co jsem držel v ruce jsou Medion, WinBook a tento krasavec. Šasi naprosto příšerný pseudostříbrný plast, ohyzdný design, ale výbava na tu dobu naprosto luxusní! Dokonce to bylo na Intelu, i když nějaký Celeron. A dokonce český a slovenský popisek na štítku s typem? WTF? Netuším původ i Google toho o něm moc neví.

Dále už jen obrazem.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

6 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
FoXic
10.1.2017 0:17

Tenhle notebook se kdysi prodával v Kauflandu. Ze začátku o něj nebyl zájem kvůli přestřelené ceně. Pak šel do výprodeje za pár švestek a rázem bylo vše prodáno. 🙂 Jeden kousek tu mám zrovna na stole. Hometech byla (je?) „privátní značkou“ Kauflandu, skutečný původ bude nějaká OEM výroba v Číně. Je to zajímavý stroj. Dá se do něj dokonce nacpat C2D procesor, takže pak docela kmitá. Na druhou stranu, disk je 2,5 IDE, ne sata, takže s rozšiřováním diskové kapacity je to horší. Slot na ramku je pod klávesnicí. A ještě trpí zvláštností, obraz z webkamery je v Windows 7… Číst vice »

ptosek
17.12.2020 21:50

Zdar, tak se tenhle notebook dostal ke mně!! Ne jako tento typ, OPRAVDU tento konkrétní kus! Má stejné seriové číslo!

6
0
Would love your thoughts, please comment.x