Oprava zapínacího tlačítka u Garmin Oregon

garmin-oregon-powerbutton-09
Garmin Oregon 09

Jak již název vlákna Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko „napájení“ na geocaching.cz napovídá, Garminy nám prý trpí na zpuchření a rozpadnutí jediného hardwarového tlačítka – zapínání.

Já mám tedy Oregona 300 už kolik, šest let?, a zatím nic, ale případy se množí a lidé si, úměrně možnostem a schopnostem, navigace opravují. Tak proč neukázat jak to dělám já.

Cílem bylo v rámci možností vodotěsné provedení, které by se co nejvíc podobalo originálu – takže žádná tavka, izolačka… Vyseknul jsem z duše kolečko cca 15mm a přilepil gelovým sekundovým lepidlem (možná by byl Chemoprén lepší, ale ten gelový sekunďák je prý hodně dobrý). U Oregona je třeba vyřešit ještě váleček, který dosáhne až k tlačítku. Ten jsem vyrobil slepením několika vyseknutých koleček z tvrdé gumy na sebe, nebo z nožiček od nějaké elektroniky jako třeba WiFi router.

U dalších verzí jsem ještě zaoblil hrany „záplaty“ tak, že jsem kolečko přilepil oboustrannou páskou na hlavu šroubu a upnul do vrtačky. Smirkový papír se postaral o zbytek.

Zatím to dle všeho drží a funguje k plné spokojenosti a už mám na stole dalšího Oregona se stejnou závadou…

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...