Oprava zapínacího tlačítka u Garmin Oregon

garmin-oregon-powerbutton-09
Garmin Oregon 09

Jak již název vlákna Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko „napájení“ na geocaching.cz napovídá, Garminy nám prý trpí na zpuchření a rozpadnutí jediného hardwarového tlačítka – zapínání.

Já mám tedy Oregona 300 už kolik, šest let?, a zatím nic, ale případy se množí a lidé si, úměrně možnostem a schopnostem, navigace opravují. Tak proč neukázat jak to dělám já.

Cílem bylo v rámci možností vodotěsné provedení, které by se co nejvíc podobalo originálu – takže žádná tavka, izolačka… Vyseknul jsem z duše kolečko cca 15mm a přilepil gelovým sekundovým lepidlem (možná by byl Chemoprén lepší, ale ten gelový sekunďák je prý hodně dobrý). U Oregona je třeba vyřešit ještě váleček, který dosáhne až k tlačítku. Ten jsem vyrobil slepením několika vyseknutých koleček z tvrdé gumy na sebe, nebo z nožiček od nějaké elektroniky jako třeba WiFi router.

U dalších verzí jsem ještě zaoblil hrany „záplaty“ tak, že jsem kolečko přilepil oboustrannou páskou na hlavu šroubu a upnul do vrtačky. Smirkový papír se postaral o zbytek.

Zatím to dle všeho drží a funguje k plné spokojenosti a už mám na stole dalšího Oregona se stejnou závadou…

Zde je model vnitřku pro tisk (ať se to nemusí žužlat z toho co dům dá): tinkercad.com.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

5 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Geby
17.11.2016 17:57

Oregony jsou ještě v pohodě, já mám na eTrex 30 těch záplat pět…

Gord
17.11.2016 19:48

U O300 pozor na delku toho valecku, ktery macka mikrospinac na desce. POkud bude valecek „dlouhy“ a bude presahovat horni okraj ramecku o vic nez pul milimetru, bude to svadet k vetsi sile pri tlaceni na opravene zapinaci tlacitko a to je cesta do pekel. Mikrospinac se pak od tistaku odlomi a oprava uz bude temer nemozna. Uz jsem mel 2 takove Oregony a jednu Dakotu v ruce.

Angie
8.2.2017 9:43

Super napad, skoda, ze som to nenasla skor, lebo nasi uz ten spinac zlomili. Neviete, prosim, poradit, ci by sa dal vymenit?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x