Oprava zapínacího tlačítka u Garmin Oregon

garmin-oregon-powerbutton-09
Garmin Oregon 09

Jak již název vlákna Garmin Oregon -rozbité hlavní tlačítko „napájení“ na geocaching.cz napovídá, Garminy nám prý trpí na zpuchření a rozpadnutí jediného hardwarového tlačítka – zapínání.

Já mám tedy Oregona 300 už kolik, šest let?, a zatím nic, ale případy se množí a lidé si, úměrně možnostem a schopnostem, navigace opravují. Tak proč neukázat jak to dělám já.

Cílem bylo v rámci možností vodotěsné provedení, které by se co nejvíc podobalo originálu – takže žádná tavka, izolačka… Vyseknul jsem z duše kolečko cca 15mm a přilepil gelovým sekundovým lepidlem (možná by byl Chemoprén lepší, ale ten gelový sekunďák je prý hodně dobrý). U Oregona je třeba vyřešit ještě váleček, který dosáhne až k tlačítku. Ten jsem vyrobil slepením několika vyseknutých koleček z tvrdé gumy na sebe, nebo z nožiček od nějaké elektroniky jako třeba WiFi router.

U dalších verzí jsem ještě zaoblil hrany „záplaty“ tak, že jsem kolečko přilepil oboustrannou páskou na hlavu šroubu a upnul do vrtačky. Smirkový papír se postaral o zbytek.

Zatím to dle všeho drží a funguje k plné spokojenosti a už mám na stole dalšího Oregona se stejnou závadou…

mikrom

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

komentářů 5

 1. Geby napsal:

  Oregony jsou ještě v pohodě, já mám na eTrex 30 těch záplat pět…

 2. Gord napsal:

  U O300 pozor na delku toho valecku, ktery macka mikrospinac na desce. POkud bude valecek „dlouhy“ a bude presahovat horni okraj ramecku o vic nez pul milimetru, bude to svadet k vetsi sile pri tlaceni na opravene zapinaci tlacitko a to je cesta do pekel. Mikrospinac se pak od tistaku odlomi a oprava uz bude temer nemozna. Uz jsem mel 2 takove Oregony a jednu Dakotu v ruce.

  • mikrom mikrom napsal:

   to se asi týká spíš případu, kdy je váleček z tvrdého materiálu, ne? pokud je z gumy tak to asi až tak horké nebude. ale rozhodně by vyčuhovat neměl, s tím souhlasím. spíš tak o půl milimetru zapuštěný.

 3. Angie napsal:

  Super napad, skoda, ze som to nenasla skor, lebo nasi uz ten spinac zlomili. Neviete, prosim, poradit, ci by sa dal vymenit?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

five × 5 =