Flash firmware tabletu Prestigio PMP5588C_DUO

Dostal se mi do ruky tablet Prestigio Multipad 8.0 HD (PMP5588C_DUO), který umřel na úvodním logu. Jelikož si tyto čínské tablety většinou moc nehrají na nějakou možnost hard resetu v recovery, tak jsem ztroskotal na oficiálním postupu flashnutí firmware.

Oficiální cesta upgradu je totiž

  1. Stažení firmware ze stránek výrobce. Verze 1.0.45 zde.
  2. Naformátovat microSD kartu na FAT32.
  3. Rozbalit soubory s firmware do rootu karty (update.zip atd.).
  4. Strčit kartu do vypnutého tabletu a za držení Vol+ zapnout.
  5. Po zobrazení úvodního loga čudlíky pustit a nechat přeflashovat.

Jenže co dělat pokud má tablet rozbité recovery?

Připojíme vypnutý tablet k pc, zaverglujeme čudlíky a hle, ozve se dydink a probíhá pokus o instalaci ovladačů. Ten samozřejmě chcípne na tom, že se ovladač nepodařilo najít, ale když chvíli zagooglíme „usb vid_1b8e&pid_c003&rev_0007“, tak se nám podaří zjistit, že se jedná o chip „M3-CHIP“ a to by v tom byl čert, aby ho nepoužívali v dalších tabletech, a ty už třeba někdo flashoval.

Najdeme tedy utilitku známou jako AML_Flash (zde jsem hodil na ulož.to), jejíž součástí jsou i ovladače pro ten M3-CHIP.

Odkaz s instructions vede na neexistující stránku, no ale pár desítek telefonů a tabletu jsem už flashoval, takže na to nějak přijdeme.

ImageBurnTool.exe vypadá hezky, ale nějak mi nefungoval, zato ImageBurnTool-sp3.exe už se tvářil lépe.

Takže jsem rozbalil zip s updatem, v AML_Flash se tablet hlásil jako connected, takže co dál? Menu ConfigImport Upgrade File, a vybral jsem update.zip (v příkazovém řádku na pozadí bylo vidět, že se 7-zipem zip rozbaluje do složky tmp.

Potom se flash nepodaří, když nebude vybrán ConfigImport Config File, ale kde ho sehnat, nějaké XML, hm. Hele ve slžce AML_Flash nějaká XML jsou a config_progress.xml se mi líbí, tak šup tam s ním.

Ještě se mi update poblil v 16 kroku chybějícím souborem uImage_recovery, tak asi přejmenovat recovery.img a zkopírovat do složky AML_Flash, ale tablet fungoval i bez tohoto kroku, tak nevím.

No a pak už vlastně jen tlačítko START, nechat mrmlat, a já po erroru v kroku 16 (viz výše) odpojil tablet a vše najelo! (Dodám, že jsem měl v tabletu stále strčenou kartu s nahraným FW, takže to tomu třeba taky pomohlo. Příště zkusím bez ní.)

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...