Koloběžka: Kompletní tunning monini kolobky

zakončení brzdového lanka
Červené zakončení brzdového lanka

Dnes došlo na kompletní tuning monini koloběžky. Vše co jsem měl v plánu udělat, nebo i už udělal na své kolobce se dnes naráz uskutečnilo právě na té její.

Blatníky

Jelikož se nám množí uklepané zadní blatníky (bohužel i u nových Kostek 2014), tak jsem zkusil udělat jedno preventivní opatření. Díra v blatníku se zvětšila na 10mm, pak se do ní dala gumová průchodka na kabel. Dále se místo plastové podložky mezi blatníkem a rámem použil kousek gumové hadice. Tak uvidíme, ale celé ukotvení je pružné, tak tomu docela věřím.

Dále se může objevit problém s drnčením zadního blatníku v místě snýtování s plechem. To jsem vyřešil kouskem izolace z drátu 1,5mm2. Ta se podélně rozřízla a navlékla na hranu blatníku v místě kde je plech.

Brzdy

Vodítko lanka k zadní brzdě bylo původně to ohebné, ale sedělo nějak divně. Lanko z něho vedlo v brzdě zešikma a opíralo se o blatník, na druhé straně zase klepalo o rám a dřelo lak, no a v neposlední řadě po roce dost nepěkně rezivělo. Původně jsem chtěl bowden vést vrchem jako to dělá K-Bike, nebo nové Kostky 2014 (1, 2, 3, 4, 5, 6), ale nakonec jsem ho natáhnul tak jak to bylo původně. Jen s tím rozdílem, že jsem použil pevné kolínko 90° a přiohnul ho podle potřeby (možná by šlo lépe použít kolínko 135°), nová kolínka jsou nerezové Shimano, tak snad vydrží. V místě kde hrozí dotyk s rámem, je na něm navlečena silikonová hadička.

Komponenty

No a pak přišla na řadu výměna komponent. Nové bowdeny (s teflonovou vložkou), lanka (nerezová), gripy (PRO-T Soft na imbus 864), rohy (PRO-T V-GRIP dural + kraton), brzdy (Shimano BR-M422), páky (Shimano BL-M421), zvonek, brašnička (z Fleru).

Níže několik dokumentačních fotek.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x