Získání SMS ze zálohy Samsung Kies

Aneb zase něco z praxe. Inu odzálohoval jsem si telefon Samsung s tím, že se bude záloha obnovovat zase do samsungu, ale ouha. Po tom, co už jsem neměl telefon k dispozici se ukázalo, že se bude obnovovat do úplně jiného Androida.

7-zip

Kontakty jsou v pohodě, ty jsou na Googlu, ale co SMS? Měl jsem jen zálohu přes Kies. Takže někde v Dokumenty/Samsung/Kies/Backup/TYPTELEFONU/TYPTELEFONUDATUMACAS/MESSAGE/BR  jsem našel zajímavý soubor Message.bk. Jenže co s takovým *.bk? Otevřít 7-Zipem? A hele!

SQLite

Uvnitř se nachází nějaká složka app_parts (a v ní spousta obrázků, asi MMSky) a soubor mmssms.db. To je přece přímo systémový soubor z Androidu, který se standardně nachází v /data/data/com.android.providers.telephony/databases/mmssms.db  a jak jsem si záhy ověřil je to SQLite databáze.

Nojo, ale co s tou databází? Asi by šlo, kdyby byl telefon rootnutej, tak ji zkusit nahrát na svoje místo, a třeba by se vše bez problémů rozjelo, třeba taky ne – kdo ví.

Ideální by bylo z toho udělat třeba XML pro SMS Backup & Restore, což opravdu jde.

SMS-Tools

Po chvilce hledání jsem našel na GitHubu udělátko SMS-Tools, které podle popisu umí přesně to co chci, jenže je v ošklivém Pythonu, který na Windows nemám a ani raději nehodlám instalovat.

Dnes je situace výrazně usnadněna, když máme Ubuntu přímo ve Windows 10!

Ale na malině doma vlastně je Python přímo předinstalovaný v Raspbianu, takže se stačí přes PUTTY přihlásit na domácí raspberry, tam zadat sudo pip install smstools, což nainstaluje utilitku. Dále hodit mmssms.db k sobě na web, a přes PUTTY to WGETem stáhnout domů (určitě to šlo udělat jednodušeji) a po chvíli váhání jak složité to asi bude, a na co nesmím v parametrech zapomenout, jsem zkusil prosté sudo smstools mmssms.db sms.xml a co se nestalo, asi za 5 vteřin jsem měl vygenerovaný XML soubor s cca 1500 SMS, který šel napoprvé bez problémů naimportovat pomocí aplikace v telefonu!

BTW by to mělo umět zpracovat i /private/var/mobile/Library/SMS/sms.db  což je databáze SMS v iPhonu, a iTunes by ji měl ukládat v %appdata%/Apple Computer/MobileSync/Backup  v souboru se snadno zapamatovatelným názvem 3d0d7e5fb2ce288813306e4d4636395e047a3d28, který by mělo stačit přejmenovat třeba na sms.db.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x