Migrace z RS2 na WordPress

mikrom

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 2

 1. juneau napsal:

  Ha, to tedy bylo fest úsilí a ohromné množství práce, klobouk dolů. Před měsícem jsem přenášel RS2 s desetiletým archivem na WP, tak vím, co to obnáší. Obzvlášť, chtěl-li jsem to mít plně automatizované, a 100% – tedy všechny staré URL a obrázky v textech patřičně nahrazené, všechny obrázky a dokumenty naimportované do Knihovny médií … atd atd. Nakonec jsem skončil s naprogramováním WP pluginu, kde je za sebou asi 15 tlačítek, každé spouštějící import něčeho jiného. A po dvou týdnech jeho připravování jsem pak jen postupně všechna tlačítka odklikal, a měl nový plně funkční WP web s obsahem původního webu (cca 1000 textů, 60 fotogalerií a 5500 obrázků/fotek).

  Od začátku jsem přemýšlel, jestli ten WP plugin neudělat tak, aby jej mohl použít kdokoli, a nedát jej k dispozici lidem s RS2 weby … jako takovou finální sladkou tečku za celou tou RS2 anabází. Jenže v tu chvíli jsem neměl čas se tím zabývat. Tak uvidím, třeba se k tomud ostanu.

  • mikrom mikrom napsal:

   Ony byly vlastně tři fáze migrace.
   1. export dat z databáze RS2, konverze, import do WP na localhostu – toho jsem se bál a nebylo to zas až tak strašný. Prostě pokus omyl, a cca po týdnu večerního hraní to vypadalo ok. I když jsem se snažil vykosit zbytky Texy apd, tak jsem stejně ručně projel všechny příspěvky abych vyházel zbytky HTML, smajlíky vkládané jako obrázky, nesmyslné DIVy, apd.
   2. pořešení souborů – peklo. Chtěl jsem držet strukturu souborů ve stylu WP, takže jsem vše ručně nahrával k příspěvkům, znova dělal galerie, vkládal obrázky do textů.. no alespoň jsem to hezky prošel. A nadělal si spoustu problémů s nutností přesměrování obrázků k těm pár hodně vyhledávaným.
   3. migrace z localhostu na server. Jsou na to nějaké pluginy, ale ty nenahradí vše (třeba odkazy v rámci nějakých menu, pluginů, ..), takže jsem to taky dělal na několikrát, a stejně občas narazím na nějaké pozůstatky.

   Kapitola sama pro sebe je naučit se s WP, a poladit ho k obrazu svému. Chtěl jsem co nejméně pluginů (představa byla třeba 5) no jsem asi na dvaceti a z toho jsem si tři napsal, takže už jsem velký WP guru! 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *