Xiaomi, MIUI, ikonky a tak dále

Asi v srpnu 2013 došlo k obměně telefonu. Nebylo to sice úplně v plánu, ale nedalo se odolat. Pořídil jsem si telefon tak velký, jak jsem v životě nechtěl, ale při pohledu na současný „pádelní“ trend jsem ještě udělal dobře a stihl rozumný telefon rozumných rozměrů (Bohužel totiž platí přímá úměra mezi výkonem telefonu a jeho rozměry a pokud chcete něco kolem 4″, tak je to prostě plečka přinejlepším střední třídy).

Telefon, když už jsem v nadpisu zmínil Xiaomi, je Mi2s! Kdo ví, ten ví, kdo neví, ten si vygoogluje. Telefon je to prostě neuvěřitelný a docela změnil můj způsob používání telefonu.

Na Motorole Defy+ co jsem měl předtím, jsem několikrát do týdne flashoval nový firmware, tak jednou za dva až tři týdny se telefon úplně rozbil a bylo nutné se vrátit k poslední záloze, naučil jsem se tvořit vlastní flashovatelný zip se skriptem pro poinstalační nastavení. Takže se po instalaci ROM přes CWM/TWRP jen nainstaloval ZIP s GAPPS a tento můj, ten provedl smazání několika desítek zbytečných souborů, protože se na systémové partition zápasilo o každý MB. Telefon se zamčeným BL, alfa verzí kernelu a metodou pokus/omyl šroubovaným ICS/JB na GB kernel.. Nehledě na to, že i po přetaktování chodily některé aplikace hodně ztuha a tak, když jsem se chtěl checknout na foursquare v hypermarketu, bylo to na skoro celý nákup.

S příchodem Xiaomi se vše zásadně změnilo! Vše prostě funguje jak má, každý pátek přes OTA aktualizace. Aktualizace opravdu funkční, takže když jsem reportoval bug (čínský našeptávač v prohlížeči), tak byl v updatu za dva týdny opraven. Největší mordor bylo zvykaní na iOS look, který se mi jako „odpůrci“ Applu opravdu moc nelíbí. Co se ale musí nechat je to, že systém je opravdu vychytaný do detailů, a bez ohledu na to které funkce jsou kradené z iOS, je to opravdu milé překvapení. V klidu jsem opustil spoustu aplikací které jsem potřeboval na Cyanogenu, protože to MIUI umí naprosto nativně. Druhý velký háček byl v naprosto chybějícím seznamu aplikací, ale to hravě vyřešila složka Aplikace.

V neposlední řadě jsem objevil možnost snadného skinování systému MIUI a jelikož jsem na tohle konzerva a 90% skinů mi příjde prostě hnusnejch (hlavně ty steampunkový a podobný), tak jsem přiložil ruku k dílu pouze ikonkami. Všechny doposud dostupné balíky ikon obsahovaly tisíce ikon čínských a ruských aplikací, které nikdo v okruhu několika tisíc kilometrů nikdo nepoužívá. Tak jsem je zásadním způsobem zredukoval, doplnil naopak masivní množství ikonek pro české a slovenské aplikace a svtořil tak docela populární Ikony CZ+SK aneb balíček pro naše končiny.

Ten se, díky nově upraveným pravidlům pro témata, musel od 1.1.2014 přemístit z dropboxu na xiaomi.com, kde ho naleznete když v aplikaci Témata a sekci Ikony budete hledat třeba „cz“, „sk“, „ikony“. Doufám, že Vám tedy bude dělat radost i nadále, a třeba tato cesta přinese i nějaké výhody, třeba v podobě automatických aktualizací.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x