victorinox explorer

victorinox-explorer-smallkdyž jsem si před lety vybíral švýcarák, tak po dlouhém váhání zvítězil model mountaineer, který výborně sloužil. osudným se mu stala až lhota trophy, která ho pohltila a nůž je někde v okolí českého švýcarska.

kamarád co ho pravděpodobně ztratil se zachoval jako chlap, a nabídl, že mi koupí novej. a tak nastalo opět dilema, zda jít do mountaineera, nebo nějakýho jinýho kousku. favoritem byl huntsman, který je totožný s mountaineerem, ale ma pilku na dřevo místo na železo. model deluxe tinker je jasnej vítěz ve všech směrech, teda skoro – nemá vývrtku! to je pro vinaře dost podstatný 😀

a vítězem se stává – explorer, kterýžko jsem našel v nějaké speciální edici explorer, v černém provedení a s pár funkcemi navíc 🙂

 1. velký nůž
 2. malý nůž
 3. křížový šroubovák
 4. otvírák na konzervy s
 5. – malým šroubovákem (i pro křížové šrouby)
 6. otvírák na láhve s
 7. – šroubovákem
 8. – odstraňovačem izolace z drátů
 9. výstružník, bodec
 10. nerezový kroužek na klíče
 11. pinzeta
 12. párátko
 13. nůžky
 14. víceúčelový háček
 15. křížový šroubovák
 16. zvětšovací sklo

funkce navíc…

 1. kuličkové pero
 2. špendlík
 3. mini-šroubováček

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

1
Komentáře

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na

To je pěknej kousek. Taky jsem si dlouho vybíral. Chtěl jsem i vývrtku i křížévý šroubovák. A ono to u většiny modelů alternuje. Až u těch vyšších a dražších se najde obojí. Jako u toho tvýho. Já nakonec šel do Huntsman light. Je podobný, místo lupy má svítilničku. Tak ať ti (nám) slouží!