The SMD beak (Přidržovač součástky)

Docela jsem se často trápil s přidržením nějaké SMD součástky, nebo třeba micro USB konektoru. Řešil jsem to jehlou, kterou držela taková ta „třetí ruka s lupou“, ale pak jsem narazil na vpapanik.blogspot.cz na zajímavou pomůcku pro přidržení SMD součástek. Jelikož je to geniálně jednoduché a funkční, tak jsem si to prostě musel vyrobit!

smd-beak-00

SMD Beak by vpapanik

Výroba

Nechtěl jsem s výrobou strávit zbytečně moc času, tak jsem posbíral to co bylo zrovna po ruce a odpovídalo určení.

Drát z kola jsem zavrhnul kvůli malému průměru, ale drát z police z ledničky vypadal dobře. Je celkem tvrdý, a má i pěknou povrchovou úpravu. Potom kousek kulatinky cca 35x15mm do které jsem teda musel vyvrtat kolmo díru pro drát a kousek nějaké tlustostěnné trubičky, nebo co to bylo „váhově tak akorát“.

Nakonec celou mechanickou pospojitost zařídila smršťovací trubička, která začernila rezavé železo a jelikož je v místě závaží dělená, tak se vyřešilo i toto upevnění.

Výsledek

smd-beak-01

SMD Beak by mikrom

Závěr

Jelikož se to nejen na Google+, ale dokonce i u Chiptrona setkalo docela s úspěchem, tak jsem hodil pár fotek i k sobě na blog.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x