překlad www

tak pro vas mam jeden maly darek.. pokud vas zaujalo jak se mi chce vypisovat dycky ty acronymy v prekladech anglickych veci, tak to neni jen tak.. to se mi preklada samo; bez jakyhokoli softu.

celej figl spociva v tom, ze si do firefoxu pridate do slozky listy zalozek (taky sqela vec) novou zalozku, kde do adresy zadate toto:

a pak uz staci jen kliknout a stranka se znovunacte s tim, ze anglicky slova budou podtrhany a pri prejeti mysi se ukaze v bubline preklad. tudiz si prelozite jen ty slova co neznate, a este se tim zdokonalite v anglictine.

EDIT: tady jankuv.blog.lupa.cz/0607/html2cz jsem ve tretim komentari objevil zajimavy napad/navod, nezkousel jsem.

Mimochodem to nefunguje v Opeře, ale mám řešení spočívající nastavení jako vyhledávače:

Otevřte si Nástroje → Nastavení → Vyhledávání a klikněte na Přidat. Do dialogu zadejte Jméno → „Překlad stránky“, Klíč →
„cz“, Adresa → „http://slovnik.zcu.cz/online/pre­loz.php?url=%s&prelozDo=cze&pre­lozOdkazy=ano“ a potvrďte OK. Při potřebě něco přeložit stačí napsat do adresního řádku před adresu „cz “ (cz mezera) a potvrdit.
 /Bobík

mikrom

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. Bugsle napsal:

    Tak, ovšem tohle je hodně dobrá vychytávka. Dík za ní

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

two × one =