překlad www

tak pro vas mam jeden maly darek.. pokud vas zaujalo jak se mi chce vypisovat dycky ty acronymy v prekladech anglickych veci, tak to neni jen tak.. to se mi preklada samo; bez jakyhokoli softu.

celej figl spociva v tom, ze si do firefoxu pridate do slozky listy zalozek (taky sqela vec) novou zalozku, kde do adresy zadate toto:

javascript:void(window.location='http://slovnik.zcu.cz/online/web2cz/translate.php?akce=preloz_stranku&zvyraznit_prelozena_slovicka=1&adresa='+escape(document.location)+'&smer_prekladu=eng_cze&prekladat_odkazy=1')

a pak uz staci jen kliknout a stranka se znovunacte s tim, ze anglicky slova budou podtrhany a pri prejeti mysi se ukaze v bubline preklad. tudiz si prelozite jen ty slova co neznate, a este se tim zdokonalite v anglictine.

EDIT: tady jankuv.blog.lupa.cz/0607/html2cz jsem ve tretim komentari objevil zajimavy napad/navod, nezkousel jsem.

Mimochodem to nefunguje v Opeře, ale mám řešení spočívající nastavení jako vyhledávače:

Otevřte si Nástroje → Nastavení → Vyhledávání a klikněte na Přidat. Do dialogu zadejte Jméno → „Překlad stránky“, Klíč →
„cz“, Adresa → „http://slovnik.zcu.cz/online/pre­loz.php?url=%s&prelozDo=cze&pre­lozOdkazy=ano“ a potvrďte OK. Při potřebě něco přeložit stačí napsat do adresního řádku před adresu „cz “ (cz mezera) a potvrdit.
 /Bobík

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

1
Komentáře

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší
Upozornit na

Tak, ovšem tohle je hodně dobrá vychytávka. Dík za ní