nová havěť na ICQ

Během dneška dorazilo několik zpráv od lidí využívajících ICQ, které obsahovaly odkaz pro stažení a spuštění škodlivého programu…

Pokud Vám dorazí zpráva po ICQ, která bude obsahovat odkaz http://eu.tra{něco}reg.com/IM/rwit/lt.exe, pak věřte, že jde o odkaz, kterým táhnete do PC škodlivý kód. Proto doporučuji: nestahovat a nespouštět!

vice na http://viry.cz

EDIT: sledujte www.viry.cz /komentare k clanku pro info o novych mutacich!

EDIT2: dalsi postupy pro leceni

http://www.viry.cz/…iewtopic.php?…

Pro odstranění havěti lze použít aplikaci The Avenger, přičemž je do něj potřeba vložit tento „návod“ – skript. Druhou variantou je skript načíst přímo z této URL adresy: http://www.viry.cz/…stration.txt Pak už stačí jen odstartovat „mstitele“ avengera a po dalším restartu PC nebude po havěti ani památky.

viry.cz

mikrom

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

komentáře 3

 1. mikrom mikrom napsal:

  17.10.
  Stále tu máme nové a nové varianty viru Stration (Warezov), které způsobují plno problémů…
  Typickým příznakem aktivní havěti tohoto druhu je zcela nefunkční antivirus. Nové varianty Strationu se šíří skrze ICQ a stále více se snaží „oblbovat“ uživatele. Před pár dny tu byly odkazy v ICQ na různé JPG obrázky, přičemž ve skutečnosti šlo o infikované a spustitelné EXE soubory. Dnes zahájila další vlnu varianta, která se opět šíří skrze ICQ jako odkaz na infikovaný soubor a připojuje texty jako Look, a new office killer game. Go download and join the rest of us!. Jako dokonalou prevenci lze uplatnit heslo neklikat, neklikat, neklikat.

 2. mikrom mikrom napsal:

  18.10.
  Dopoledne se objevila další varianta viru Win32/Stration – Win32/Warezov, která se opět rozposílá skrze ICQ, přičemž ICQ zpráva obsahuje tento text:
  You have to see our corporate party’s pictures, we are all shocked, you have got to see this!
  a pochopitelně odkaz na infikovaný GIF soubor (ve skutečnosti EXE). Na ten není vhodné klikat 🙂 No a pokud se už tak stalo, opět pomůžou informace v předchozí novince.

 3. VanVolsten napsal:

  tyhle viry jsou zlo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

20 − eleven =