oprava klávesnice na ntb

aneb jak opravit klávesnici z odpadanými klávesami, když se dotyčnému zdá i 50Kč moc? nákup klávesnice nové tedy nepřipadal v úvahu. většina chybějících kláves šlo ještě zachránit pouhým nacvaknutím klávesy z jiné, vyřazené klávesnice, ale klávesa M už byla mačkáním vším co bylo po ruce tak oddělaná, že na jakýkoli pokus o zmáčknutí prostě nereagovala, co s tím? M je docela potřebná klávesa/písmenko – namapovat jinam!

kdo z Vás kdy použil klávesu pro vyvolání kontextové nabídky co se nachází na většině klávesnic někde mezi pravým Altem a Ctrl. přemapování klávesy se v registrech provede jednoduše (to už jsem si nacvičil zde), takže ve výsledku je sice M trochu jinde, ale lepší než vůbec 😀

použít můžeme prográmek SharpKeys, nebo prostě přidáme do registru tenhle klíč:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layout]
"Scancode Map"=hex:00,00,00,00,00,00,00,00,02,00,00,00,32,00,5d,e0,00,00,00,00

no a výsledek pro zasmání 😉

klavesa-m

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
kyssling
5.5.2009 9:55

Geniální !

dyn
3.10.2009 20:20

Tak tomu říkám inspirace! Teď jsem řešil, že mi stále vypadává písmeno C, což považuji za dost nepříjemnou závadu. Nepoužil jsem sice script (funkce je OK), ale zaměnil jsem fyzický vršek klávesy R-CTRL a C. Takže sice popisek kecá, ale klávesa nevypadává. Díky za tip a veškerou GC podporu!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x