handy firefox extensions

tak sem se konecne prinutil. a kdyz uz vsichni davaji na sve stranky seznamy svych zarucene nepostradatelnych rozsizeni pro firefox, pridam take svou troskou do mlyna. nektera jsou OPRAVDU uzitecna, nektera treba zbytecna pro lidi kteri nedelaji www stranky. takze tedy poporadku. (bych je moh nak roztridit a seradit, co? -tak teda jo.)

rozsireni a prispusobeni firefoxu

Menu Editor – Toto rozšíření umožňuje přizpůsobovat místní nabídky prohlížeče, měnit pořadí jeho jednotlivých položek a skrýt či zobrazit ty položky, které nepoužíváte.

Resize Search Box – jak uz sam nazev napovida, umoznuje jen menit pomer velikosti vyhledavaciho okynka a okynka s adresou.

Nuke Anything – Umožňuje ze stránky odstranit téměř jakýkoliv visuální prvek. To ulehčuje tisk některých webových stránek a zlepšuje jejich čitelnost.

Extended Statusbar – Přidává do aplikace rozšířený stavový řádek, zobrazující počty stahovaných prvků, rychlost stahování apod., jako to má prohlížeč Opera.

Fasterfox – Rozšíření umožňuje jednoduše provést různá nastavení, která mohou významně urychlit stažení a zobrazení stránek ve Firefoxu.

Disable Targets For Downloads – Rozšíření odstraňuje HTML atribut „target“ z odkazů na binární soubory s koncovkami .zip, .rar, .exe a dalšími. To zamezuje otevírání nových prázdných oken, pokud tyto soubory stahujete.

Crash Recovery – Pokud na vašem počítači náhodou není Firefox právě stabilní, jistě vám pomůže rozšíření Crash recovery. Při znovuspuštění Firefoxu po pádu totiž umí obnovit panely, které jste měli uzavřené, když Firefox spadnul. Toto rozšíření nemá žádná nastavení a tak na to, že jej máte, můžete po instalaci klidně zapomenout 🙂

Bookmarks Synchronizer SE – Umožní Vám připojit se k FTP/WebDAV serveru a synchronizovat vaše záložky, které jsou ukládány v XML formátu. Postup je jednoduchý; prostě vyplňte adresu FTP/WebDAV serveru, uživatelské jméno, heslo a cestu k XML souboru. Můžete si tak jednoduše synchronizovat záložky mezi domovem-školou-prací a podobně.

Target Alert – Rozšíření přidává za odkazy ikony známých typů souborů. Máte tak možnost jednoduše vizuálně určit, na jaký soubor se stránka odkazuje – zda je to např. PDF, RSS nebo dokument Microsoft Word.

PDF Download – Pokud vás již otravuje, jak Firefox při každém kliknutí na odkaz na PDF soubor načítá Adobe Acrobat Reader, toto rozšíření váš problém vyřeší. Dovolí vám vybrat si, zda chcete daný soubor otevřít v novém panelu nebo si jej stáhnout na disk. Vřele doporučujeme.

Sage – Rozšířuje Mozilla Firefox a Mozilla Suite o kompletní a sofistikovanou čtečku RSS a ATOM zdrojů. Umožňuje práci s OPML soubory, spolupracuje s postranními lištami a záložkami Firefoxu.

Adblock Plus – Vylepšená neoficiální verze populárního rozšíření AdBlock, které umožňuje blokovat dotěrnou bannerovou reklamu na webových serverech. Oproti oficiální verzi umožňuje synchronizaci seznamu blokovaných reklam a whitelisting. Zároveň také podporuje Mozilla Suite.

Foxy Tunes – Umožňuje ovládat váš oblíbený multimediální přehrávač přímo z vaší aplikace. Umožňuje např. nastavit hlasitost a zobrazit název právě hrající skladby. Pomocí jezdce je možné ve skladbě hledat.

podpora Internet Exploreru

IE View – Přidává do kontextového menu položku pro zobrazení aktuální stránky v Internet Exploreru. Poté, co na ni klepnete, se otevře okno Internet Exploreru s právě prohlíženou stránkou. Vhodné zejména při vývoji webových stránek.

IE Tab – Rozšíření umožňuje zobrazovat určité stránky, které fungují pouze v Internet Exploreru, v panelu Firefoxu. Funguje to tak, že rozšíření načte do Firefoxu vykreslovací jádro IE a s jeho pomocí pak vykreslí jakoukoliv stránku, kterou vykreslí i IE. S pomocí tohoto nástroje je tedy možné „ve Firefoxu“ používat Windows update, internetová bankovnictví apod.

vyvoj www

Web Developer Toolbar – Přidává do prohlížeče lištu obsahující mnoho užitečných nástrojů pro vývoj webových stránek. Mezi podporované funkce patří prohlédnutí či vypnutí všech CSS, validace stránky či RSS zdroje, změna velikosti okna a mnoho (skutečně mnoho) dalšího.

FireBug – ve stavovem radku prohlizece zobrazuje pocet chyb na strance a po kliknuti na cislo se zobrazi panel s popisem jednotlivych chyb. v pripade ze je stranka bez chyb zobrazi se pouze zelena „fajfka“ ze je vse ok. (takovy mily prirucni validator)

temer vsechny popisy jsem sproste ukrad z czilly, ale lepe a vystizneji to popsat nelze takze mili panove jiste prominou 🙂

nakonec jeste screen jak vypadaji vsechna ta rozsireni (jak sou na ty strance ohraniceny blokovy elementy, zobrazeny jejich classy a idcka tak to vse je prace webdeveloperu)
screen1

a jak vypada prohlizec normalne
screen2

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

1 Komentář
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x