Raspberry Pi 2

Po cca dvou letech jsem upgradoval HW mediálního centra z Rpi B na Rpi 2. Přecijen došlo na využití mediální knohovny, dotahování informací scrapery, více pluginů ruzně přechroupávajících weby s filmy a seriály, a tak jelikož je čas drahý, proč si to trochu neurychlit.

Hledal jsem všude po internetu, natěšeně projížděl české i zahraniční shopy, ale nikde jsem nenašel za slibovaných $35 (teroreticky na RS, ale bez daně), i na ebayi za něj chtějí cca 1200Kč! Zkoušel jsem dražit a byl jsem přehozen, zkoušel jsem best offer, ale byl jsem zamítnut. Nakonec jsem objevil RpiShop.cz, kde nabízeli malinu za 988Kč, to už byla přijatelná cena (nyní o něco zdražili). Sice neměli skladem, ale někde na cestě, ale snad ani ne do týdne byla hračka doma!

Po vyzkoušení všech distribucí jako Raspbmc, Xbian atd. jsem zakotvil na OpenELECu, který zvládá vše co potřebuju a na hraní je druhá malina. Říkal jsem si, že přechod na Rpi2 bude přece hračka, ale..

  1. Přehodím kartu. Jenže ve staré malině byla plnotučná SD karta (bez adaptéru) a raspberry 2 je na microSD, takže jsem musel pořídit malou kartu.
  2. To překlonuju neasi. Přes Win32DiskImager jsem vytvořil obraz původní karty a napálil ho na novou kartičku – raspberry se zaseklo na duhovém čtverci :/
  3. Aha, asi se něco pomlelo, s tím jsem se už setkal. Stáhnul jsem *.tar, vybagroval system, kernel a ostatní bordel, nahrál na FAT oddíl karty a strčil do maliny – vypadalo to, že to bootuje, ale nakonec jsem skončil s nějakou chybou na logu Kodi.
  4. Ajó, ona je to jiná architektura! Jenže Rpi 2 je ARM7 a je pro to zkompilovaná úplně jiná verze OpenELECu.
  5. V cca 23:30 jsem zapojil a nabootoval původní malinu, v Kodi se proklikal k vytvoření zálohy, tu si přes sambu stáhnul ze složky backup,
  6. na microSD jsem napálil správnou verzi OpenELECu,
  7. zapojil a nabootoval jsem novou malinu, proklikal úvodní nastavení, nakopíroval do složky backup zálohu,
  8. obnovil a po restartu – voilá! Vše jak má být, vše funkční. Uf!

Aktuálně se peru s knihovnou filmů, seriálů, hudby..

Filmy už by byly OK, ale musel jsem část ručně editovat holt Dracula z roku 1931 je jiný Dracula, než ten z roku 1992 a když mám oba, tak to oba vyhodnotilo jako stejný film. Pak ke kupě filmů (typicky cimrmanovské hry) chybí fanarty, no prostě to chce pečlivě dodržet strukturu souborů a pojmenování. Dá se to dohledat na wiki (Filmy, Seriály, Hudba), ale tady je přehledný výcuc: Posters, Banners, FanArt, and other Media Artwork XBMC Naming Convention Standards.

Na ruční kontrolu a vůbec jsem našel parádní plugin WiMM – Web interface Media Manager for Kodi, který se nastaví jako webové rozhraní a po zadání IP adresy maliny do prohlížeče lze celkem slušně spravovat mediální knihovnu z PC.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x