oprava pantu u ntb evo n1015v

tak jsem měl konečně o víkendu trochu času na to, abych se vrhnul na odkládanou věc. na notebooku rodičů už delší dobu zlobil levý pant. ve fázi kdy byl kryt pouze naprasklý, jsem jej zevnitř zesílil epoxidovým tmelem, ale jak se ukázalo, místo je to opravdu exponované a tak muselo přijít drastičtější řešení.

pant-evo-n1015v-1

ani zesílení krytu v místě pantu nepomohlo

rozebral jsem tedy notebook, rozloupnul víko a začal přemejšlet jak místo co nejlépe zpevnit. do brainstormingu se zapojil i táta, protože již chtěl mít stroj v kupě 🙂

moje opatrná myšlenka původní přichycení pantu úplně odstřihnout a vymyslet to celé znovu a lépe se nakonec stala základem plánu F. již přibližně od plánu C bylo jasné že roz podepře nějaké eLko, ovšem teď se již začaly rýsovat finální rozměry.

z hliníkového „plechu“ (tl. 5mm) se vyříznul přibližný tvar a postupným pilováním, napasováváním se z něj stával nepřekreslitený paskvil.

ve výsledku je eLko přišroubováno dvěmi šroubky k rámu displeje a třemi šrouby je k němu přichycen pant, tak jak to bylo původně. (za ty ožvejkaný hlavy těch šroubů od pantu se stydim, ale oni už ožužlaný byly v zásobách co-dům-dal a měly jako jediný nízkou hlavu).

dovolím si tvrdit, že aktuální řešení by splnilo podmínky k armádní certifikaci, a divím se, že to výrobce řeší tak fórově (ten kousek hliníku, kterej by moh bejt ještě o fous menší, v případě duralu ještě menší, na hmotnosti nepřidá a pevností je úplně jinde než výrobcovo řešení z ~0,4mm plechu)

pant-evo-n1015v-2

testovací sestavení vypadá dobře, ne? 😉

co je vůbec super, že ačkoli jsem s tím původně ani nepočítal, tak po složení není nic vidět! vše se zacvaklo tak jak bylo, a ulomený roh se přilepí na své místo, kde bude plnit funkci už jen kosmetickou.

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x