ground zero

ground-zero

„Objevila se letos na jaře v sutinách Světového obchodního střediska v New Yorku, kde visela v druhém podlaží druhé věže centra spolu s 35 vlajkami dalších států. Takto dnes vypadá:

Materiál: 100% nylon. Rozměr: 185×115 cm. Stav: potrhaná, ale relativně zachovalá. Podrobný popis: V pravé horní části jí chybí velký kus bílého pruhu. V první čtvrtině od spodu má v horizontální řadě několik děr vedle sebe. Navíc vypadá, jako by ji přejel bagr.

Jak umělecké dílo

Ale to by byl příliš jednoduchý, technicistní pohled chladného počítačového mozku. Ta vlajka totiž na první pohled připomíná moderní uměleckého dílo. Asi 20 rezavých vertikálních pruhů, které se od shora směrem dolů vytrácejí, jí spolu se zašlou patinou dodávají úplně jinou dimenzi. Všechno to vypadá, jako jasný záměr umělce. Vsaďme se, že kdyby byla vystavena v kterémkoli moderním muzeu kterékoli světové metropole, stala by se obdivovaným exponátem. Znalci by se předháněli v teoriích,
s jakým cílem autor vytvářel ty, či jiné detaily.“

zdroj o2active.cz
(via nyx.cz)

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x