faster, bigger, better ..?

Když si uvědomím, že dnes mám na stole 30× rychlejší počítač se 160× větší pamětí a 333× větším diskem než před 8 lety a nové programy na tom dokážou běhat úplně stejně jako tehdy ty tehdejší, je to na pováženou.

A když si představím, že jedna operace dnes procesoru trvá cca 0.000000001 sec, že během mrknutí oka dokáže 80.000.000krát přesunout čísla mezi registry, sečíst a odečíst je, během toho současně pětatřicetkrát překreslit všech 995.328 bodů na obrazovce a ještě si 130.000× ověřit, jestli jsem náhodou mezitím nestiskl klávesu nebo nepohnul myší – tak se prostě musím zeptat: Co ten Word do prdele už minutu dělá?!!!

mikrom

Roman Mikulka aka mikrom. Ajťák, opravář, programátor samouk, elektrotechnik, koloběžkář a geocacher. Více na samostatné stránce O mně.

Mohlo by se vám líbit...

Subscribe
Upozornit na

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

2 Komentáře
nejstarší
nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
griper
12.11.2007 20:07

lol tak to by me taky zajimalo 😀 😀

12.11.2007 20:08

Svet pc speje k stale vice user friendly prostredim a meta tohoto snazeni je virtualni realita nerozlisitelna od „realneho“ sveta. Jiz ted vetsinu procesoroveho casu padne prave na uzivatelske prostredi, ktere je opravdu mnohem dal nez pred temi 8 lety 🙂 A to jiz nemluvim o pocitacovych hrach, ktere proste zenou naroky na hw nahoru. Logicky jiz velmi dobre zvladnute a ozkousene technologie z tohoto progresivniho odvetvi postupne prechazeji i do „klasickeho“ uzivatelskeho prostredi bezneho uzivatele. Spise se ptam, jestli to neni spise cesta do pekel nez do raje 🙂

2
0
Would love your thoughts, please comment.x